Lokalizacja


 

Inwestycja NOWA WILEŃSKA usytuowana jest po praskiej stronie Alei Solidarności w okolicy Centrum Handlowego i Dworca Warszawa Wileńska. Projekt realizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Wileńskiej z Rzeszotarską, w odległości 500 metrów od Pomnika czterech śpiących, gdzie znajduje się główny węzeł komunikacji miejskiej, skąd autobusami i tramwajami można dojechać do wszystkich zakątków miasta. W podobnej odległości zlokalizowana będzie stacja Wileńska drugiej linii warszawskiego metra, której oddanie planowane jest w 2014 r.

W odległości kilkudziesięciu metrów od kompleksu znajduje się przystanek autobusowy (linii 120, 190, 718) i tramwajowy (linii 23). Trzy przystanki autobusowe dzieli miejsce inwestycji od Starego Miasta, a cztery od Placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał.

Rozbudowana infrastruktura miejska okolicy z wieloma placówkami handlowymi i usługowymi (Tesco i Carrefour), szkołami (m.in. najlepszym w Warszawie wg najnowszego rankingu Perspektyw – słynnym VIII LO im. Władysława IV przy ul. Jagiellońskiej), przedszkolami i placówkami medycznymi oraz obiektami sportowymi pozwala tu bardzo wygodnie mieszkać. Wypoczynkowi służą znajdujące się w pobliżu: Park Praski i ZOO, a atrakcje sportowe na najwyższym poziomie zapewni Stadion Narodowy, który będzie można zobaczyć z okien niektórych mieszkań.

NOWA WILEŃSKA wtapia się w praskie zagłębie kulturalne z niezliczoną ilością niepowtarzalnych miejsc kulturalnych oraz cenionych przez warszawską cyganerię modnych klubów. W pobliżu znajdują się kina i teatry (m.in. Nowe Kino Praha, Teatr Rampa, Teatr Baj, Centrum Kultury w dawnej Wytwórni Koneser, Teatr Praga, Fabryka Trzciny). Poza tym mieszczą się tu ciekawe galerie i  studia słynnych projektantów mody, redakcje i siedziby stacji telewizyjnych.

Zobacz lokalizacje linii metra

 

Galeria zdjęć okolicy


 

 

 

© Copyright - ul.NowaWilenska